Ara
keyboard_arrow_up
Etiketler
keyboard_arrow_up
Isviçre elmasi
cilt lekesi
erkek bakim
cilt catlagi
leke
Selülit
erkek cilt bakimi
aydınlık cilt
c vitamini

Aydınlık ve Işıltılı Bir Cilt İçin 5 Güzellik Tüyosu

message
Yorum yok
star
Total Rating: 0

Daha parlak ve aydınlık bir cilde sahip olmak, neredeyse her kadının hayalidir. Bazıları doğuştan bu cilt tenine sahip olsa da çoğunluk açısından durum daha farklıdır. Ancak uygulanabilecek basit yöntemler ile daha beyaz bir cilde sahip olabilmek mümkündür. Beyaz ciltleri ile tüm dünyaya ün salmış olan Japon ve Kore kadınları, bu güzelliklerini başvurdukları yöntemlere borçludur. Kozmetik sektörünün her geçen gün gelişmesi ve keşfedilen yeni bileşenlerin bu alanda kullanılmaya başlaması, cilt beyazlatma amacı ile kullanılan ürünlerin sayısının da artmasına yol açmıştır. 

 

Yatmadan Önce Temizleyici

 

Beyaz ve ışıltılı bir cilde sahip olabilmek için dikkat edilmesi gereken hususların başında cilt temizliği gelmektedir. Özellikle gündelik olarak yapılan makyajlar, ciltte siyah nokta birikimine yol açmaktadır. Makyajın gece temizlenmemesi ise uzun vadede cildin gözeneklerinin tıkanmasına ve cilt renginin koyulaşmasına neden olmaktadır. Ayrıca ciltteki gözeneklerin tıkanmasının sebep olduğu başka sorunlar da mevcuttur. Bu yüzden de her gün yatmadan önce mutlaka cilt temizleyici kullanılarak cildin temizlenmesi sağlanmalıdır. Günlük makyaj yapmayanların bu işlemi her gün yapmalarına gerek yoktur. Cilt temizleme için kullanılacak temizleyicilerin sentetik madde içermemesi ve alerjen etki göstermemesi de önemlidir. Bu yüzden de kaliteli ürünlere odaklanılmalıdır. 

 

 

Daha Parlak Görünüm İçin Nemlendiriciler

 

Nemli bir cilt, aynı zamanda parlak görünüme sahip bir cilttir. Cilt kuruluğu problemi yaşayan kadınların büyük bir kısmında, koyu cilt tonu ağır basmaktadır. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için nemlendirici ürünlerden yararlanmak doğru olacaktır. Ancak nemlendirici kullanımının ölçülü olmasına da dikkat edilmelidir. Zira gereğinden fazla nemlendirici, ciltte itici bir parlaklığın oluşmasına yol açabilmektedir. Özellikle güneş ışığı altında, fazla parlatıcının sırıtan bir görüntü yaratacağı unutulmamalıdır. Bu hususta doğru olan, cildin ne kadar nemlenmeye ihtiyaç duyduğunun tespit edilmesi ve bu doğrultuda nemlendirici kullanılmasıdır. Aveclinic aloe vera cilt bakım serumu ile cildinize kaybettiği nemi kazandirabilir ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak Aveclinic hyaluronik asit bakım serumu gün boyu cildinizin canlı kalmasını ve ihtiyaç duyulan neme kavuşmasına yardımcı olur. 

 Salisilik Asit

Salisilik asit, yağda kolayca çözünebilen, gözeneklere nüfuz edebilen ve tıkanık görünümü ortadan kaldıran bir asit türüdür. Cilt bakımı ürünlerinde kozmetik sektörünün sıklıkla yararlandığı maddelerden biri olan salisilik asit, Aveclinic Akne karşıtı bakım kreminde ve akne karşıtı bakım serumunda da bulunmaktadır.  Siyah noktaları temizleme, yenilerinin oluşumunu engelleme ve ciltteki ölü hücreleri temizleme gibi pek çok faydası bulunmaktadır. 

Glikolik Asit 

 

Glikolik asit, cilt bakımı açısından önem arz eden asidik bir maddedir. Sahip olduğu bu önemden dolayı, kozmetik sektöründe de yaygın olarak kullanılmaktadır. Cilt üzerinde peeling benzeri bir etki yapan, ölü derilerden arınmayı ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmayı mümkün kılan glikolik asit, kozmetik ürünlerden temin edilebileceği gibi, beslenme yoluyla da alınabilmektedir. Ananas, kavun ve üzüm gibi meyvelerde doğal halde bulunan bu asit, bu meyvelerin sularının yüze sürülmesi ile de etkisini göstermektedir. 

 

C Vitamini

 

C vitamini, insan sağlığı açısından büyük önem taşıyan vitaminlerden biridir. Bu vitaminin eksikliği, cilt üzerinde de olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Cildin kuru ve cansız görünmesi, mat bir görünüme sahip olması ve yaralar ile sivilcelerin geç iyileşmesi genellikle C vitamini eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Cilt hücreleri de dahil olmak üzere vücuttaki hücrelerin hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlayan bu vitamin, ten rengini açmak ve daha parlak bir görünüme ulaşmak isteyenlerin dikkate almaları gereken bir etkendir. Bu vitamin turunçgillerden temin edilebileceği gibi, kozmetik sektöründe kullanılan ürünler aracılığı ile de alınabilmektedir. İster doğal ister yapay olsun, C vitamini içeren ürünlerin kullanımı için sabah saatlerini tercih tavsiye edilmektedir. Aveclinic Kolajen + Vitamin C Bakım serumu cilt kolajen dengesini arttırırken içeriğindeki yoğun C vitaminiyle cildi besler aydınlatmaya ve canlandırmaya yardımcı olur.