Ara
keyboard_arrow_up
Etiketler
keyboard_arrow_up
Isviçre elmasi
cilt lekesi
erkek bakim
cilt catlagi
leke
Selülit
erkek cilt bakimi
aydınlık cilt
c vitamini

Erkekler İçin En İyi ve Kolay Cilt Bakım Önerileri

message
Yorum yok
star
Total Rating: 0

 Cilt bakımı ya da vücut bakımı kavramları daha çok kadınlar ile özdeşleşmiş olsa da erkekler açısından da son derece önemlidir. Özellikle cilt bakımına önem gösteren erkekler açısından, doğru yöntemlere başvurmak son derece önemlidir. Ancak kadınlara oranla erkeklerde cilt bakımı daha kolay ve zahmetsizdir. Erkeklerde cilt bakımını önemli bir kısmını el ve yüz bakımı oluşturmaktadır. Bu her ne kadar kolay bir bakım olsa da hatalı yöntemlere başvurmak, istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına yol açabilmektedir. 

Cilt Tanıma

Erkeklerde doğru cilt bakımı yapmanın ilk aşaması cildi tanımaktır. Aslında bu durum kadınlar için de geçerli olan genel bir kuraldır. Cilt özelliklerinin tam olarak bilinmesi, doğru ürünler ile doğru sonuçlar elde edebilmek açısından önemlidir. Günümüzde eczanelerde, bakım merkezlerinde ve özel sağlık kuruluşlarında cilt analizi yaptırmak mümkündür. Genel geçer kabul edilmiş bazı cilt bakım yöntemleri, cilt özellikleri nedeni ile bazı kişilerde ters etki yapabilmektedir. Örneğin, zaten nemli bir cilde sahip olan bireylerin ayrıca nemlendirici kullanmaları ciltte görüntü bozukluları yaşanmasına yol açabilmektedir. 

Doğru Cilt Temizleme

Cilt bakımına başlarken ilk yapılması gereken, cildin temizlenmesidir. Zira temiz olmayan bir cilde yapılacak bakımdan yeteri kadar verim elde etmek mümkün değildir. Ancak cilt temizliğinde kullanılacak temizlik ürünlerinin iyi seçilmesi önemlidir. Erkekler arasında bu amaçla en sık kullanılan ürün sabundur. Ancak sabunlar, bitkisel özlü olsalar bile cildin kurumasına yol açmaktadır. Özellikle cilt kuruluğu sorunu olan bireylerin temizlik için sabun kullanması, cildin daha kuru hatta çatlak bir yapıya bürünmesine yol açmaktadır. Cilt temizliği için en uygun ürün, cilt temizleyicilerdir. Ancak bunların da farklı cilt türlerine göre çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Bu yüzden de cilt analizi sonucuna uygun olan temizleyiciler kullanılarak cilt temizlenmelidir. 

Peeling

Cildin ölü hücrelerden arındırılması anlamına gelen peeling, cilt bakımının olmazsa olmaz uygulamaları arasındadır. Bu doğrultuda en sık kullanılan yöntem maskelerdir. Doğal özlerden yararlanılarak elde edilen maskeler, haftada birkaç kez uygulanarak cildin daha taze ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak kimyasal solüsyon ile peeling ve fırça ya da farklı aşındırıcı malzeme kullanılarak peeling gibi yöntemler de bulunmaktadır. Ancak bu iki yöntem, hassas cilt yapısına sahip olan bireylerde tahrişe neden olabilmektedir. Aveclinic doğal at kılı fırça cildinizi aşındırmadan cildinizi ölü deriden kurtulabilirsiniz. Kuru fırçalamayı günlük bakım rutininize eklediğinizde cildinizin nefes almasını, toksinlerden arınmasını ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Nemlendirici Kullanımı

Kuru cilt hem erkeklerde hem de kadınlarda en büyük problemlerden biridir. Özellikle soğuk iklim bölgelerinde cilt kuruluğu sorunu neredeyse herkeste görülmektedir. Bu yüzden de cilt sürekli olarak nemli tutulmalıdır. Bu noktada cilt nemlendirici ürünlerden yararlanılması faydalı olacaktır. Günde bir kez ya da cilt yapısına göre birkaç kez uygulanacak olan nemlendiriciler sayesinde tüm gün daha nemli bir cilde sahip olabilmek mümkündür. Ayrıca günlük su 2,5 litre ve üzeri su içmek de cilt nemini artıran yöntemler arasındadır. Nemli bir cilde sahip olan bireylerde nemlendirici kullanımına gerek yoktur. Kendinize en uygun nemlendiriciyi bulmakta zorlanıyorsanız Aveclinic Aloe vera cilt bakım serumu ile cildinizi nemlendirebilir ve kaybettiği ışıltıyı kazandırabilirsiniz.  

Güneşten Korunma

Güneş insan sağlığı açısından son derece önemli bir yere sahip olan D vitaminlerini barındırmaktadır. Ancak güneşin yararlı ışınları kadar, zararlı ışınları da mevcuttur. Bu yüzden de doğru zamanda yeteri kadar güneş ışığı alınmalıdır. Özellikle sıcak günlerde, güneşin tepeden dik olarak vurduğu günlerde dışarıya çıkmamaya özen gösterilmeli ve yüksek güneş ışığından korunmak için tedbirler alınmalıdır. Cilt bakım ürünlerinden biri olan güneş kremleri, bu doğrultuda oldukça etkilidir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı absorban bir etki yaratan bu kremler, cilt bakımını doğrudan desteklemektedir.  Aveclinic Güneş koruma ve leke önleyici krem ile cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyabilir ve leke oluşumunu onleyebilirsiniz.